השתלות ומתיחת פנים ע"י חוטים

הרצון לשמור על עור פנים צעיר ורענן בגיל מבוגר הוא אתגר לא קטן. עור הפנים חשוף לשלל מפגעים החל מזיהום אוויר, התחממות גלובלית, ואפילו זיעה שמשפיעים ישירות על מצבו. בישראל, הסיכון אף גדול יותר - החשיפה התמידית לקרני השמש החזקות עלולה לייצר במהירות מראה פנים נפול, מקומט ו"עייף". טיפול בהשתלות חוטים או בטכניקת מזו חוטים יכול לספק פתרון הולם ועם תוצאות שנשארות לפרק זמן ארוך.

 

למי הטיפול מיועד?

הטיפול מיועד לנשים וגברים הנאלצים להתמודד עם נפילת הרקמות הרכות של הפנים וקמטוט העור כחלק מתהליך ההתבגרות. מתיחות חוטים מתקיימות גם בקרב צעירים, בהתאם לתופעות הייחודיות של כל פונה.

טיפול השתלת חוטים הוא הליך קוסמטי קצר המבוצע בהרדמה מקומית בלבד ובמהלכו מוחדרים חוטים לעור הפנים. הוא מאפשר הרמה, מתיחה ומיצוק של הרקמה התת עורית בפנים.

 

בשנים האחרונות השתלות חוטים הפכו לתחליף לניתוחים קוסמטיים.

הנה 5 הסיבות הבולטות לכך:

משך הטיפול הוא קצר (כשעה בלבד), וזמן ההחלמה ממנו אורך כשבועיים לכל היותר.

  1. בטיפול זה ההתערבות הפולשנית היא מינימאלית, ללא צלקות או חתכים.
  2. בניגוד למראה המלאכותי שעלול להיווצר מניתוח פלסטי, בתהליך ה-"ליפטינג" הגמישות מחוזרת לפנים באופן שנראה טבעי.
  3. טיפול בהשתלות החוטים מספק פתרון יעיל במקרים של חוסר סימטריה בפנים
  4. השתלות חוטים מאפשרות "להרים" את הגבות בשיטות שונות ובהתאם לצו האופנה: החל מ"לכסון עיניים" (Fox eyes) מראה טרנדי המקנה לפנים הבעה דרמטית ועד למראה ה"חתולי" ( (Cat eyesהמסורתי. יש לציין כי תדירות הביקור בטיפול זה גבוהה יותר מאחר שההרמה מחזיקה שבועיים לכל היותר.


מה זו בעצם מתיחת חוטים ואיך זה עובד?

מתיחת פנים נעשית בדומה לאותה הרמה שאנו עושים מול המראה כשאנו מותחים את הפנים למעלה ולאחור. בטיפול, מוחדרים החוטים לאזור בו נדרשת המתיחה בעזרת קנולה דקה, וללא צורך בחתך. החוט נשאר בתוך הרקמה על ידי זיזים שנתפסים ברקמה התת-עורית ודרכם מתבצעת המתיחה עצמה. לאחר המתיחה גוזרים את שאריות החוטים.

בהמשך החוטים נמסים ברקמה בתהליך ביולוגי שנמשך 10-18 חודשים, אולם המראה המתוח מתפוגג בקצב איטי הרבה יותר.

 

מתיחת פנים בשיטת מזו-חוטים

מזו-חוטים היא טכניקה מומלצת לטיפול באזורים רגישים בפנים העלולים להיות רפויים או מקומטים. החלבונים קולגן ואלסטין משמשים כמעין "שחקן חיזוק" לעור ללא צורך בהתערבות כירורגית-ניתוחית והיתרון המוחץ בשיטה זו הוא יצירת עור פנים עבה שלא נוטה להתקמט, קו לסת הדוק ומראה בריא וזוהר שנשאר פרק זמן ממושך.

היתרון המשמעותי בשיטת מזו-חוטים הוא איכות הטיפול; בניגוד למתיחת פנים בשיטות הפופולריות, כאן התוצאות מחזיקות לפרק זמן לא מבוטל, כ-3 שנים, בהתאם למצב העור, הטיפול בו ומשתנים נוספים.

 

ממה החוטים מורכבים?

החוטים הדקיקים עשויים מחומרים העמידים בפני הידבקות חיידקית ומכוונים להבטיח תאימות ביולוגית ובטיחות לעור. הם בעלי גמישות רבה ועם תכונות המעוררות את העור בצורה אחידה. בטכניקת מזו החוטים העדינים נפלטים מהגוף באופן בטוח כשבועיים לאחר הטיפול.

 

כמה זמן לוקח לראות תוצאות?

בטיפול השתלות פנים תוצאות הטיפול הן מידיות. לאחר שהנפיחות בעור נעלמת, מצב הפנים משתפר אף יותר והעור נראה צעיר.

 

האם יש סיבוכים לטיפול?

טיפול השתלות חוטים מתבצעות בהרדמה מקומית ולכן אין תחושת כאב אך לאחריו תיתכן תחושת אי-נוחות קלה. הסיבוכים העלולים להתרחש כוללים נימול, אי-סדירות של העור, כאב, נדידת חוט ושטפי דם. בטיפול מזו-חוטים עלולים להופיע שטפי דם.

כדי להבין האם טיפול מזו-חוטים מתאים לעורך יש לפנות לרופא ולהתאים את מסגרת הטיפול.

למידע נוסף וייעוץ ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

פתח שיחת ווטסאפ
יש לכם שאלה?
היי
במה אפשר לעזור לך?